życie z końmi czyli dużo więcej niż

Odwaga to umiejętność, a nie cecha charakteru, twierdzi Brene Brown. Co więcej, odwaga i lęk to nierozłączni towarzysze, a nie wykluczające się przeciwieństwa. Zazwyczaj doświadczamy ich jednocześnie. Boimy się i robimy. Boimy się i próbujemy. Zapraszam Cię na ścieżkę rozwoju z końmi, na której czeka na Ciebie co najmniej tysiąc takich okazji.

 

Co mogę dla ciebie zrobić

Kiedy opowiadam o tym, że żyję z końmi i pracuję z nimi na rzecz ludzi, bardzo często ludzie dzielą się ze mną kawałkiem swojej historii. To są historie, które często zaczynają się od słów: a ja się boję koni. A dalej jest o tym, że jednocześnie one mnie pociągają, marzę o nich, śniłam o nich jako dziecko, kiedyś jeździłam, u dziadka był koń, pamiętam go bardzo dobrze, nadal o nim myślę. To są historie o lęku, odwadze i koniach. 

Koń ma ogromną siłę nie tylko jako zwierzę, ale też jako metafora, mit i legenda. Chyba każdy ma swój koński archetyp, który coś ważnego dla niego znaczy. W trakcie TAO - w Tysiącu Aktów Odwagi, będę z Tobą gdy odnajdziesz swoją historię z końmi, doświadczysz jej, opowiesz ją swoimi słowami i postanowisz, w jaki sposób wzbogacisz nią swoje życie.

Jak to się dzieje?

Moc doświadczania bliskości z koniem, nie po to aby go sobie podporządkować ale by przejrzeć się w jego oczach i zobaczyć wnętrze samego siebie, bez masek i społecznego kontraktu. Siła, spokój, autentyczność, brak oceny i współodczuwanie to unikalne cechy które sprawiają że warsztaty z Martą są jak spotkanie z przyjacielem po latach.
— Agnieszka

Co takiego konie robią, że wiążą nas z naszym lękiem i odwagą? 

Konie nie widzą Twoich masek, nie widzą Twojej zbroi, za to bardzo wyraźnie widzą Ciebie. I to z Tobą intensywnie poszukują kontaktu, to do Ciebie chcą dotrzeć. Zbroja lub maska to wizerunek jaki dajesz światu, czasem to Twój  tytuł, pozycja, status, to kogo znasz, z kim jesteś, gdzie mieszkasz, w co się ubierasz. To wszystko, co na codzień robisz aby poczuć bezpieczeństwo, akceptację i przynależność. Dla koni to niezrozumiałe i dystansujące zakłócenia, które przeszkadzają im w kontakcie. A kontakt dla koni to priorytet, to warunek przetrwania, to gwarancja spokoju, to sposób na życie. Kiedy jesteś z koniem i otwierasz się na kontakt to zdejmujesz zbroję, a wtedy lęk i odwaga już tam są. 

Więcej pytań i odpowiedzi


Nie chcę iść przez życie w strachu. A konie, które mieszkają w Pasikoniach pomogły mi to zrozumieć.
— Justyna

JAKICH EFEKTóW SPODZIEWAć SIę PO PRACY Z KOńMI?

  • Dostępu do własnej odwagi jako umiejętności zintegrowanej w ciele, sercu i umyśle.

  • Korzystania z odczuć ciała i emocji jako informacji.

  • Wzrostu świadomości własnych granic.

  • Wypróbowania swoich sposobów uczenia się z doświadczeń.

  • Dotarcia do mocy własnego przywództwa.

  • Większej życzliwości i akceptacji wobec siebie i swojej historii.